ASTM A500, B fokozata hidegen alakított, hegesztett és varrat nélküli szénacél szerkezeti csövek szabványos specifikációja. A melegen-hengerelt acéllal ellentétben a hideg-alakítási eljárás ezt a négyszögletes csövet (más néven RHS - téglalap alakú üreges metszet) eredményezi.kiváló felületi minőség, nagyobb szilárdság-/-tömeg arány, és sokkal szűkebb mérettűrések.
A B fokozat az "Édes hely":Ez a legelterjedtebb szerkezeti minőség, mivel jelentősen megnöveli a folyáshatárt (46 000 psi) az A fokozathoz (33 000 psi) képest, miközben rendkívül hegeszthető és költséghatékony marad.
Szerkezeti integritás:Zárt{0}}hurkos alakja kiváló ellenállást biztosít a csavarással (csavarással) és a többirányú terhelésekkel szemben-, így ideális oszlopokhoz és keretekhez.
Az ASTM A500 Gr.B négyszögletes cső specifikációi
| Funkció | Műszaki részletek |
| Standard | ASTM A500 / A500M |
| Fokozat | B fokozat (az építőipar iparági szabványa) |
| Gyártás | ERW (Electric Resistance Welded) vagy Seamless |
| Alak | Téglalap alakú üreges metszet (RHS) |
| Falvastagság | Akár 0,625" (15,88 mm) |
| Max kerület | 64 hüvelyk (1626 mm) |
| Szabványos hosszúságok | 20 láb (6 m), 40 láb (12 m) vagy egyedi hosszúságok |
| Befejezi | Csupasz, enyhén olajozott, tűzi{0}}horganyzott vagy piros/szürke alapozó |
Kémiai és mechanikai információk
Az ASTM A500 Grade B szerkezeti stabilitást biztosít. Az alábbiakban felsoroljuk az adatokkal-támogatott követelményeketHegesztett cső(a leggyakoribb típus).
Kémiai összetétel (max. %)
| szén (C) | Mangán (Mn) | Foszfor (P) | Kén (S) | Réz (Cu)* |
| 0.26% | 1.35% | 0.035% | 0.035% | 0.20% |
| *A réz opcionális; csak akkor szerepel, ha a réz{0}}csapágyacél korrózióállóságra van előírva. |
Mechanikai tulajdonságok (minimális követelmények)
| Ingatlan | Érték (birodalmi) | Érték (metrika) |
| Szakítószilárdság | 58 000 psi | 400 MPa |
| Hozamerő | 46 000 psi | 315 MPa |
| Megnyúlás (2 hüvelykben) | 23% | 23% |
ASTM A500 Gr.B téglalap alakú cső méretei
A téglalap alakú csövek méreteit aSzélesség x Magasság x Falvastagság. Az alábbiakban az általános iparági-szabványos méreteket találja.
| Névleges méret (hüvelyk) | Metrikus egyenérték (mm) | Falvastagság opciók (hüvelyk) |
| 2" x 1" | 50.8 x 25.4 | 0.120", 0.188" |
| 3" x 2" | 76.2 x 50.8 | 0.120", 0.188", 0.250" |
| 4" x 2" | 101.6 x 50.8 | 0.120", 0.188", 0.250", 0.313" |
| 6" x 4" | 152.4 x 101.6 | 0.188", 0.250", 0.313", 0.375", 0.500" |
| 8" x 4" | 203.2 x 101.6 | 0.250", 0.313", 0.375", 0.500" |
| 10" x 6" | 254.0 x 152.4 | 0.250", 0.313", 0.375", 0.500", 0.625" |
| 12" x 8" | 304.8 x 203.2 | 0.313", 0.375", 0.500", 0.625" |
ASTM A500 Gr.B négyszögletes cső alkalmazása
Esztétikai vonzereje (lapos oldala) és nagy szerkezeti szilárdsága miatt számos iparágban használják:
Építőipar és építészet:
Tartóoszlopok és gerendák épületekhez.
Szabadon álló szerkezeti acélszerkezetek (előtetők, bejáratok).
Gyalogos hidak és autópálya korlátok.
Ipari gépek:
Keretek nehéz berendezésekhez és szállítószalag-rendszerekhez.
Anyagmozgató állványok és ipari polcok.
Szállítás:
Pótkocsi alváz és keretek.
Mezőgazdasági gépek alkatrészei (traktorok, ekék).
Infrastruktúra:
Jeltámaszok és villanyoszlopok.
Védőoszlopok és biztonsági kerítés.
Általános gyártás:
Mezzanine padlók.
Egyedi munkaállomások és acélbútorok.
GNEE ASTM 500 GRB SHS csőgyár

GNEE 500 GRB Structural Tube tesztberendezések

GNEE A500 GRB SHS Tube tanúsítvány

GYIK
K: Melyek a fő különbségek az A, B és C fokozat között?
A:
B fokozata legelterjedtebb és legszélesebb körben készletezett szerkezeti minőség, amely minimális folyáshatárt kínál46 000 psi.
A fokozatkisebb szilárdságú (33 000 psi), és könnyebb alkalmazásokhoz használják.
C fokozata legnagyobb szilárdságot kínálja (50 000 psi), de valamivel kevésbé képlékeny és ritkábban van raktározva. A B fokozat az építőipar iparági „szabványa”.
K: Melyek a falvastagság tűrései az A500 B osztályhoz?
A:Az ASTM A500 szerint a falvastagság tűrése jellemzőena névleges falvastagság ±10%-a. Nagy pontosságú-hidegalakítási
K: Milyen felületvédelmi lehetőségeket biztosít az exporthoz?
A:A környezettől függően többféle felületkezelést kínálunk:
Tűzi-horganyzott:A legjobb kültéri/korrozív környezethez (Észak-Amerika/part menti régiók).
Cink{0}}dús alapozó:Szürke vagy piros alapozó az azonnali gyártáshoz és a festés előkészítéséhez.
Enyhén olajozott / csupasz:Beltéri használatra vagy saját bevonatolást végző ügyfelek számára.
Népszerű tags: astm a500 gr.b téglalap alakú cső, Kína astm a500 gr.b négyszögletes cső gyártók, beszállítók, gyár, ömlesztett szerkezeti acélcső, szerkezeti acélcsőhosszúság, minőségi szerkezeti cső, lépcsőszerkezeti szerkezeti cső, Acélcső lépcsőhöz, nagykereskedelmi szerkezeti cső




