Az ASTM A214 nem szilárdsági specifikáció. Ez egy hegesztési specifikáció. A cső elektromos ellenállás-hegesztéssel készül, amely egy egyenes varratot hagy a hosszában, és a teljes szabvány létezik annak bizonyítására, hogy ez a varrat úgy viselkedik, mint az alapfém - lapításon, peremezésen, keménységen és hőkezelésen keresztül, amely az elkészítést követően törli a varrat szerkezetét. A fényes lágyítás az a befejező lépés, amely lehetővé teszi a vásárló számára, hogy kihagyja a pácolást anélkül, hogy feladná a felület minőségét. Egy negyvenezer csöves kondenzátoron ez a különbség megjelenik a menetrendben.
Az ASTM A214 párhuzamosan ASME SA214 néven kerül kiadásra, és a két dokumentum műszakilag azonos. Egy beszerzési megrendelésben a név kevésbé számít, mint a kiadás, mivel az általános követelmények az ASTM A450-ben érvényesek, és ez a hivatkozás az, ahonnan a legtöbb méret- és tesztelési részlet származik.
Specifikáció
| Tétel | Specifikáció |
|---|---|
| Standard | ASTM A214 / ASME SA214; az ASTM A450 általános követelményei |
| Termék forma | Elektromos ellenállás-hegesztés (ERW), egyetlen hosszanti varrat |
| Írja be | Minimális falvastagságú cső; a külső átmérő és a minimális fal megadva, a belső átmérő nincs megadva |
| Külső átmérő | 1/8–3 hüvelyk (3,2–76,2 mm) szabvány; egyéb méretek megegyezés szerint |
| Falvastagság | Általában 12–22 BWG (2,77–0,71 mm); nehezebb és könnyebb falak kérésre |
| Hossz | Egyenes hossz 20 lábig (6,1 m); kérésre hosszabb és U-hajlított |
| Szén | 0,18% max |
| Mangán | 0.27–0.63% |
| Foszfor / kén | 0,035% max |
| Szakítószilárdság | 47 ksi (325 MPa) min |
| Termőerő | 26 ksi (180 MPa) min |
| Megnyúlás | 35% min |
| Keménység | 72 HRB max |
| Hegesztés utáni hőkezelés | 900 fok (1650 F) vagy magasabb, léghűtéses vagy szabályozott atmoszférájú kemencehűtés |
| Hőkezelés a végső hidegszívás után | 650 fok (1200 F) vagy magasabb |
| Szállítási feltétel | Fényre lágyított (BA) standard; Stresszoldó, normalizált vagy rajz szerint is elérhető |
| Kötelező vizsgálatok | Szakító, lapítás, karima, keménység, hidrosztatikus vagy roncsolásmentes elektromos vizsgálat |
| Tipikus szolgáltatás | Felületi kondenzátorok, tápvízmelegítők, olajhűtők, hűtők, U-csöves hőcserélők |
A mechanikai tulajdonságokra vonatkozó követelmények nem vonatkoznak a 3,2 mm-nél kisebb belső átmérőjű vagy 0,4 mm-nél vékonyabb falra. Erősítse meg az összes értéket a megrendelésben megnevezett A214 és A450 kiadással.
Kémiai és mechanikai tulajdonságok
| Elem | A214 | A179 (összehasonlításképpen) |
|---|---|---|
| Szén | 0,18% max | 0.06–0.18% |
| Mangán | 0.27–0.63% | 0.27–0.63% |
| Foszfor | 0,035% max | 0,035% max |
| Kén | 0,035% max | 0,035% max |
A mangán tartomány minden szabvány szerint szűk - 0,36 pontos ablak - és ez a lényeg. Ez nem szilárdságra tervezett acél. Ez egy olyan acél, amelyet úgy terveztek, hogy repedés nélkül alakítsák, hegesztjék, húzzák, majd csőlappá hengereljék. Az alacsony széntartalom a hegesztési varrat rugalmasságát tartja; a korlátozott mangán a hőkezelési cikluson keresztül előre láthatóan tartja a keménységet. Nincs szükség szilíciumra és mikroötvözet-adalékra, ezért az A214 cső nem alkalmas magas hőmérsékletű szervizelésre.
| Ingatlan | Követelmény |
|---|---|
| Szakítószilárdság | 47 ksi (325 MPa) min |
| Termőerő | 26 ksi (180 MPa) min |
| Megnyúlás 2 hüvelykben (50 mm) | 35% min |
| Keménység | 72 HRB max |
Jegyezze meg, mi hiányzik: nincs maximális hozam és maximális szakítószilárdság. Az A214 nem korlátozza a szilárdságot, így a 400 MPa szakítószilárdságnál visszatérő hő megfelel az előírásoknak. Ez jó egy hőcserélőnél, ahol a cső falát a korróziótűrés, a terelőlemez kopása és a gördüléshez szükséges markolat határozza meg, nem pedig a karikafeszültség. Nem jó, ha szűk szilárdsági ablakra számított - és ha szüksége van rá, akkor az a rendelés előtti beszélgetés, nem az igazolás megérkezése után.
Az ilyen minőségű szénacél csövet általában körülbelül 480 fokos hőmérsékletig alkalmazzák. Ezen felül az oxidáció és a kúszás veszi át az uralmat, és a kiválasztás átkerül egy króm-moly minőségre vagy egy rozsdamentesre, ami egy másik cikk.
Méretek, falvastagság és tűrések
| OD | mm | Közös BWG falak | Tipikus használat |
|---|---|---|---|
| 1/2 hüvelyk | 12.7 | 16, 18, 20 | Kis héj- és csőcserélők, olajhűtők |
| 5/8 hüvelyk | 15.9 | 16, 18, 20 | Kompakt hőcserélők, hűtők |
| 3/4 hüvelyk | 19.05 | 14, 16, 18 | Az igásló mérete kondenzátorokhoz |
| 1 in | 25.4 | 12, 14, 16 | Tápvízmelegítők, folyamatcserélők |
| 1-1/4 hüvelyk | 31.75 | 12, 14, 16 | Nagy felületű kondenzátorok |
| 1-1/2 hüvelyk | 38.1 | 10, 12, 14 | Gőz felületi kondenzátorok |
| 2 in | 50.8 | 10, 12, 14 | Nagy teljesítményű hőcserélők, léghűtők |
| 2-1/2-3 hüvelyk | 63.5–76.2 | 10, 12 | Nagy technológiai és tengeri kondenzátorok |
| BWG | Fal, mm | Megjegyzés |
|---|---|---|
| 10 | 3.40 | Nehéz fal; nagy kopás vagy korrozív hatás |
| 12 | 2.77 | Gyakori 1 in és a felett |
| 14 | 2.11 | Standard nagyobb kondenzátorcsőhöz |
| 16 | 1.65 | A leggyakoribb hőcserélő fal |
| 18 | 1.24 | Világos fal; a bővítés gondozást igényel |
| 20 | 0.89 | Kis cső, csak tiszta szerviz |
| 22 | 0.71 | Minimálisan praktikus hengerelt kötésekhez |
A BWG fali adatok kerekített névleges értékek. Rendelje meg a falat minimális vastagságként, ne mérőszámként, amikor a számítás attól függ.
A214, A179 és A192 egymás mellett
| Tétel | A214 | A179 | A192 |
|---|---|---|---|
| Gyártási útvonal | ERW, hegesztett | Zökkenőmentes, hidegen húzott | Zökkenőmentes, hidegen húzott |
| Szén | 0,18% max | 0.06–0.18% | 0.06–0.18% |
| Szakító, min | 325 MPa | 325 MPa | 325 MPa |
| Hozam, min | 180 MPa | 180 MPa | 180 MPa |
| Keménység, max | 72 HRB | 72 HRB | 72 HRB |
| Hőkezelés | 900 fok hegesztés után, 650 fok végső húzás után | 650 fok a végső sorsolás után | 650 fok a végső sorsolás után |
| Szokásos szolgáltatás | Hőcserélők, kondenzátorok | Hőcserélők, kondenzátorok | Nagynyomású kazáncsövek |
| Relatív költség | Legalacsonyabb | Magasabb | Megint feljebb |
Az A214 és az A179 azonos mechanikai követelményekkel, közel azonos kémiával és ugyanazokkal az alkalmazásokkal rendelkezik. A különbség az útvonal: A214 hegesztett, A179 varrat nélküli. Minden más ebből következik. A hegesztett cső gyártása olcsóbb, és nagyobb hosszúságú, jobb koncentrikusság mellett kapható; a varrat nélküli csőnek nincs ellenőrizendő varrata, mert nincs varrata. Amikor a projekt specifikációja azt írja ki, hogy egy alacsony nyomású víztartály zökkenőmentes, az általában a kényelem megvásárlása, nem pedig a képesség – de ez a vevő kérése, és ezt tudatosan kell megtenni.
Az egyetlen hely, ahol a választás nem preferencia: ha a csövet kitágítják, majd tömítést hegesztenek, vagy ha nedves lesz a H2S, a varrat és annak keménységi eloszlása igazi technikai kérdéssé válik. A megfelelően normalizált és fényesen lágyított A214-es cső mindkettőt kezeli. A 900 fokos kezelés nélkül hegesztett és hűtött A214-es cső nem, akármit ír is a tanúsítvány a szakítószilárdságról.
Hogyan készül a cső
Csík kiválasztása.Hidegen hengerelt, szélességre hasított, a kémia 0,18%-os maximális széntartalommal és a 0,27-0,63%-os mangán ablakkal ellenőrzött.
Alakítás.A szalagot egy formázó szakaszon keresztül fokozatosan hengerré hengerítik, a széleit szabályozott nyomás alatt összeillesztve.
Nagyfrekvenciás hegesztés.A hosszanti varrat ellenállással vagy indukcióval van hegesztve több száz kilohertz frekvencián. Nincs töltőanyag; a hegesztést magából a két élből kovácsolják.
Sálozás.A belső és külső hegesztési varrat eltávolításra kerül, egy síkban, anélkül, hogy alávágná a falat.
Hegesztési hegesztés.A varrat 900 fokos vagy annál magasabb szögben halad át egy soros lágyítón, majd lehűl. Ez az a lépés, amelyet az A214 kötelezővé tesz.
Hideg rajz.Az üreget egy tüskén áthúzzák a végső OD-ig és a falig, ami beállítja a koncentrikusságot és a felületi minőséget, és biztosítja az eljárás ismert falának szoros szabályozását.
Fényes lágyítás.Végső lágyítás 650 fokon vagy magasabb hőmérsékleten ellenőrzött atmoszférában, hűtés ugyanabban az atmoszférában, így a felület fényes marad.
Egyengetés, vágás, végkikészítés.Görgős egyengetés, méretre vágva, szögletes vágás vagy ferde, sorjázott.
Tesztelés és csomagolás.Örvényáram a teljes hosszon, lapítás és karima minták, méretellenőrzés, jelölés, majd kötegelés védelemmel.
Mit csinál a Bright Healing valójában
A védőatmoszférában végzett izzítás nem dekoráció. Eltávolítja a folyamat lépéseit az üzletből, és eltávolítja a kockázatot a csőből.
A hagyományos lágyítás sötét oxidréteget hagy a csövön kívül és belül. Ezt a lerakódást savas pácolással kell eltávolítani, a pácolás pedig meghozza a maga problémáit: egy hosszú cső furatában sav megszorulhat, változóvá válik az öblítővíz minősége, a pácolás során felszedett hidrogént pedig utána el kell vezetni. A hőcserélő csőnél a piszkos furat rosszabb, mint a durva külső, mert a furatban történik a hőátadás és ott kezdődik a szennyeződés.
A fényes izzítás egy folyamatos kemencén vezeti át a csövet, amelynek hidrogén vagy nitrogén-hidrogén atmoszférája elég alacsony harmatponton - jellemzően -40 fok alatt van ahhoz, hogy ne képződhessen oxid. A cső kívül-belül fémes, vízkőmentes felülettel jön ki. Nincs pácolás, nincs öblítés, nincs hidrogénsütés.
| Ingatlan | Fényre lágyított | Lágyítva és pácolva |
|---|---|---|
| Felületi állapot | Fémes, könnyű és fényes, nincs skála | Matt, pácolást és öblítést igényel |
| Furat tisztaság | Tiszta; nincs sav vagy öblítési maradék | Maradék sav kockázata, ha az öblítés nem megfelelő |
| Falvastagság | Lágyítás után változatlan | Pácolás kissé csökkenti |
| Hidrogén felszedő | Egyik sem a feldolgozásból | Pácolás során lehetséges; kisütésre lehet szükség |
| Örvényáram válasz | Alacsony háttérzaj, jobb hibakülönbség | A lépték és az érdesség növeli a zajt |
| Készen áll a bővítésre | Igen, közvetlenül a csomagból | Általában tisztításra szorul a hengerlés előtt |
| Költség | Méterenként magasabb | Méterenként alacsonyabb, plusz a saját takarítási költsége |
A fényes izzítás nem tud javítani egy rossz hegesztést, kijavítani a nem kerek csövet, vagy kompenzálni a nem tiszta kemence miatt. Három feltételnek kell teljesülnie ahhoz, hogy a befejezésért érdemes legyen fizetni:
A csőnek tisztán kell bemennie.A kenőanyag, a rézmaradványok vagy az ujjnyomok elszenesednek a kemencében, és szürke szennyeződést hagynak maguk után, amelyet nehezebb eltávolítani, mint a vízkő lett volna. A kemence előtti zsírtalanítás nem kötelező.
A légkört figyelni kell, nem feltételezni.A harmatpont és az oxigén folyamatosan naplózásra kerül egy megfelelően futó vonalon. Egy fényes kemence, amely sodródik, még mindig fényesen néz ki az ajtóban, és könnyű oxidfilmet hoz létre a túlsó végén.
A kemence utáni kezelésnek tisztának kell maradnia.A piszkos padlón áthúzott vagy védelem nélkül becsomagolt fényes cső pácolt csőnek tűnik. A papír átlapolás és a zárókupak a termék része, nem a csomagolás része.
Hol használják ezt a csövet
Felületi kondenzátorokerőművekben, ahol magas a csőszám, tiszta a víz.
Tápvízmelegítők- gyakran 1 in OD 14 vagy 16 BWG-nél, néha rozsdamentes vagy ötvözet korszerűsítéssel a nagynyomású fokozaton.
Olajhűtők és hőcserélőkhidraulikus és kenőrendszerekben, ahol az 1/2-3/4 cső 18 vagy 20 BWG-nél az alapfelszereltség.
Hűtők és hűtőkondenzátorok, gyakran megnövelt vagy bordázott felületekkel ugyanazon az alapcsövön.
U-csöves hőcserélők, ahol a cső izzítás után meg van hajlítva és a varrat helyzetét a hajlításon keresztül előre egyeztetni kell.
Tengeri és tengeri hűtők, általában bevonattal vagy réz-nikkel frissítéssel, ahol a tengervíz is érintett.
Ha a cső U-hajlítású, akkor a varrás tájolása számít. A hajlítás a hajlítás külső részét feszíti, a belsejét pedig összenyomja. Ha a varrást a semleges tengely mentén húzza, akkor mindkettőn kívül esik, és a legtöbb hajlítási specifikáció megköveteli. Ezt a csőrendelési szakaszban kell rendezni, mert a cső elvágása és kötegelése után a varrat helyzete rögzül.
A214 ERW hőcserélő és kondenzátorcső gyár

Küldje el a cső ütemezését - OD, minimális fal, hossz, mennyiség, egyenes vagy U-hajlított, és a szükséges tesztcsomagot. Egy áras ajánlattal térünk vissza, melyben teljes terjedelemben szerepel a szállítási állapot, az izzítási légkör, a mellékelt vizsgálati jegyzőkönyvek és a tanúsítvány típusa, tehát az ajánlat és a malomrendelés ugyanazt mondja.
Kérjen árajánlatot A214 fényes lágyított csőre
A mi esetünk
ASTM A214 ERW hőcserélő cső: 1500 darab 25,4 × 1,65 mm, fényes izzítás

GYIK
Az A214 ugyanaz, mint az A179?
Nem ugyanaz, de szorosan összefügg. Minimális szakítószilárdságuk, hozamuk, nyúlásuk, keménységük és felhasználásuk megegyezik, kémiájuk pedig csak a szénben különbözik: az A214 0,18%-ot tesz lehetővé minimum nélkül, az A179 0,06–0,18%-ot igényel. Az igazi különbség a gyártási út. Az A214 elektromos ellenálláshegesztés; Az A179 varratmentes és hidegen húzott. Az A214 általában olcsóbb, és hosszabb hosszúságban is kapható.
Az A214 hőkezelést igényel?
Igen, kétszer. Minden csövet 900 fokos (1650 F) vagy magasabb hőmérsékleten kell hőkezelni a hegesztés után, és ismét 650 fokos (1200 F) vagy magasabb hőmérsékleten az utolsó hideghúzás után. Az a szállító, aki csak a hegesztés utáni kezeléssel kínálja az A214-es csövet, kihagyta a második követelményt, és az így kapott keménység valószínűleg nem marad 72 HRB alatt.
A szabvány említi a fényes lágyítást?
Nem név szerint. Az A214 levegőben vagy szabályozott atmoszférájú kemence hűtőkamrájában történő hűtést igényel, és a fényes hőkezelés a kereskedelmi módszer a második lehetőség megfelelő végrehajtására. Mivel magát a kifejezést a szabvány nem határozza meg, a megrendelésnek kifejezetten meg kell határoznia a követelményt - légkör, harmatpont és az ebből eredő felületi állapot - ahelyett, hogy kizárólag a "fényes lágyítás" szavakra hagyatkozna.
Az A214 cső szállítható 3 hüvelykes külső átmérő felett?
Igen, ha megfelel a specifikáció összes többi követelményének. Az ábrán látható 3 a szokásosan berendezett mérettartomány, nem szigorú korlát. A gyakorlatban a legtöbb 4 év feletti vásárló áttér a hegesztett nyomócső specifikációra, mert a hőcserélő cső szabványa már nem egyezik a cső használati módjával.
Miért nem tudom megadni a belső átmérőt?
Mert az A214 egy minimális falra vonatkozó specifikáció. Ön szabályozza a külső átmérőt és a minimális falat, a belső átmérő pedig attól függ, amit a kettő termel. Ez szándékos: lehetővé teszi a malom számára, hogy a falat a pozitív oldalon futtassa, ami jó a csőnek és ártalmatlan a kötelesség szempontjából. Ha a pontos furat kulcsfontosságú a tervezéshez, akkor az A214 rossz vásárlási specifikáció.
Gyenge pont az ERW hegesztés?
Nem, ha a csövet megfelelően készítik és kezelik. A varrat alapfémből van kovácsolva töltőanyag nélkül, majd 900 fokos vagy annál magasabb szögben normalizálják, és minden tételnél lapítási és karimapróbákkal igazolják. A történelem során az ERW cső rossz hírnevet szerzett az alacsony frekvenciájú, ellenőrizetlen hőbevitellel végzett hegesztéssel, és ezt a hírnevet még mindig idézik. A modern nagyfrekvenciás hegesztés soros lágyítással és teljes hosszúságú örvényáram-teszttel egy másik termék.
Használható az A214 cső U-hajlított kötegekhez?
Igen, és ez gyakori. Adja meg a hajlítási sugarat, mindkét érintő hosszát és a szükséges varratirányt a hajlításon keresztül - általában a semleges tengelyen. A hajlítás a végső izzítás után történik, így a hajlítás által bevezetett hidegmunka nem mentesül, hacsak nincs megadva a hajlítás utáni feszültségcsökkentés.

